Który styl wnętrzarski jest najbardziej popularny? Przekonaj się sam i wybierz idealne rozwiązania dla siebie!
Data: 2020-12-25 22:36

Planowałeś od dawna budowę własnego domu i przeciąga się ona w nieskończoność? Na pewno niedługo nadejdzie moment, w którym przyjdzie pora na wybór stylu, w jakim chciałbyś zaaranżować wnętrza domu. Koniec budowy to świetny czas, aby podjąć tą ważną decyzję. Dzięki precyzyjnemu określeniu charakteru wnętrza naszego domu, stanie się on dla nas wymarzonym miejscem do życia.

https://katamaranyzatoka.pl/media_o_nas/sprzedaz-apartamentow-nad-morzem/

Jaki jest obecnie najpopularniejszy styl w polskich domach? Według nas to zdecydowanie styl skandynawski. Dlaczego to właśnie on jest tak często wybierany przez właścicieli domów? Pamiętaj, że nie tylko dobrze wygląda, ale wyróżnia się również funkcjonalnością. Elementy dekoracyjne w tym stylu powinny zostać zdecydowanie ograniczone – zwłaszcza mowa tu o tych, które nie spełniają żadnych istotnych funkcji użytkowych. Należy również pamiętać, że decydując się na projekt domu w styli skandynawskich decydujemy się również na świetnej jakości, naturalne materiały budowlane.

Nie wiesz jaki dokładnie jest styl skandynawski? Aby go określić warto wyróżnić jego prostotę, barwy które przywodzą na myśl naturę i przytulną atmosferę, którą zapewnią Ci nieskończone ilości ciepłych świeczek. Jasne barwy to duży wyznacznik tego stylu – raczej nie spotkasz wnętrza skandynawskiego z ciemnymi ścianami albo meblami. Dodatkowo jasne kolory optycznie powiększą przestrzeń twojego domu, a elementy wykonane z naturalnego drewna wprowadzą nieco wiejskiego charakteru.

projektowanie domów szczecin

Jeśli jesteś zwolennikiem bardziej nowoczesnych rozwiązań – wnętrze w tym stylu będzie idealne dla ciebie. Minimalistyczne domy są również bardzo popularne, a źródeł tych inspiracji można upatrywać zarówno w sztuce, jak i nowoczesnej architekturze. Przestrzeń mieszkalna w takim domu będzie terenem otwartym – małe pomieszczenia nie będą tutaj pasować.

Zastanawiasz się co nie pasuje do stylu nowoczesnego? Na pewno zbyt dużo ozdób i dodatków dekoracyjnych będzie nie na miejscu. To w końcu zagraca tak potrzebną nam przestrzeń! Jeśli z kolei chcesz wnieść do swojego minimalistycznego domu nieco koloru – postaw na zielone rośliny, które świetnie się tu wpasują.

Jeśli właśnie skończyłeś budowę domu w Szczecinie lub innym mieście i jesteś fanem tradycji – styl klasyczny będzie dla Ciebie idealny! Jest on z pewnością bezpiecznym i zachowawczym rozwiązaniem, ale wyróżnia się na tle pozostałych bardziej przytulną przestrzenią, która zostaje częściowo wypełniona.

Inwestowanie w Kołobrzegu

Budowa domu to zawsze poważne przedsięwzięcie – dlatego jeśli jesteś fanem klasycznych wnętrz również zadbaj o to, aby projekt domu uwzględniał takie elementy jak na przykład klasyczne, drewniane schody. Klasyczny styl nigdy nie wychodzi z mody, jest również bardzo przytulny i ponadczasowy.